Domů > Znalost > Obsah
Historie paměťové pěny
- Jul 27, 2017 -

Dějiny

Paměťová pěna byla vyvinuta v roce 1966 na základě smlouvy Ames Research Center společnosti NASA za účelem zlepšení bezpečnosti letadlových polštářů. Amesův vědec Chiharu Kubokawa a Charles A. Yost ze společnosti Stencel Aero Engineering Corporation významně přispěli k tomuto projektu. Paměťová pěna citlivá na teplotu byla původně označována jako "pomalá pružná zadní pěna"; Yost ji nazval "temperovanou pěnou". [2] Vytváří se přívodem plynu do polymerní matrice, pěna má pevnou strukturu s otevřenými buňkami, která odpovídá tlaku proti ní, ale pomalu se vrací zpět do původního tvaru. [3]

Společnost Yost později založila společnost Dynamic Systems Inc. ve spolupráci s NASA, aby uvedla do prodeje pěnu, a to i v lékařských zařízeních, jako jsou podložky na rentgenové tablety a sportovní vybavení, jako jsou americké / kanadské fotbalové přilby . Poté, co společnost Dynamic Systems prodávala produkty pěnové pěny společnosti Becton, byla rozšířena nabídka produktů.

Když NASA uvolnila paměťovou pěnu na veřejnosti v časných osmdesátých letech, Fagerdala World Foams byla jednou z mála společností ochotných pracovat s pěnou, protože výrobní proces zůstal obtížný a nespolehlivý. Jejich výrobek z roku 1991, "švédská matrace Tempur-Pedic ", nakonec vedl k matrační a polštářové společnosti Tempur World.

Paměťová pěna byla následně použita v lékařských zařízeních. Například, to bylo obyčejně používáno v případech kde pacient byl nucený ležet imobilní v jejich posteli na pevném matraci pro nezdravé časové období. Tlak na některé z jejich oblastí těla narušil průtok krve do oblasti, což způsobilo tlakové vředy nebo gangrénu . Matrace s pěnou s pamětí významně snížily takové události. [2] Také se tvrdí, že paměťová pěna snižuje závažnost bolesti spojená s fibromyalgií.

Paměťová pěna byla zpočátku příliš drahá pro rozšířené použití, ale stala se levnější. Nejběžnějším domácím používáním jsou matrace, polštáře, boty a přikrývky. Používá se pro lékařské účely, jako jsou polštáře na invalidní vozíky, [3] polštáře pro nemocniční lůžka a polstrování pro osoby trpící dlouhodobou bolestí nebo posturálními problémy; Například pamětní pěnová cervikální polštář může zmírnit chronickou bolest krku. Jeho vlastnosti, které udržují teplo, mohou pomoci některým pacientům trpícím bolest, kteří zjistí, že dodatečné teplo pomáhá snížit bolest. [ Pochvalná zmínka potřebovaný ]

Naneštěstí vlastnosti, které udržují teplo, mohou být také nepříznivé, když se používají u matrací a polštářů, takže ve druhé generaci paměťové pěny začaly firmy využívat strukturu otevřených buněk, aby lépe pomohly při prodyšnosti. V roce 2006 byla představena třetí generace paměťové pěny. Gel visco nebo gelová paměťová pěna se skládá z gelových částic spojených s visko pěnou, která snižuje zachycené tělesné teplo, zrychluje dobu zpětného odpružení a pomáhá matraci působit měkčí. Tato technologie byla původně vyvinutá a patentovaná technologií Peterson Chemical Technology [4] a gelové matrace [5] se staly oblíbenými při uvolňování řady iTfort společnosti Serta a linky Simmon's Beautyrest v roce 2011. Gelová infúzní pěna byla dále vyvinuta s tím, co bylo popsáno jako "Perličky" obsahující gel, který jako materiál pro změnu fáze by dosáhl požadovaného teplotního stabilizačního nebo chladicího efektu změnou z pevného na kapalný "stav" uvnitř kapsle. Změna fyzikálních stavů může výrazně změnit vlastnosti absorpce tepla prvku, a proto byla technologie použita na paměťovou pěnu.

Od vývoje gelové pěnové pěny byly přidány další materiály. Aloe vera , extrakt ze zeleného čaje a aktivní uhlí byly kombinovány s pěnou, aby se snížila vůně a dokonce poskytovala aromaterapie při spánku. Rayon byl používán v tkaných pokrývách matrací přes lůžka z pěnové hmoty, aby se odváděla vlhkost od těla, aby se zvýšil komfort. Materiály pro změnu fáze (PCM) byly také použity v krytech, které se používají na polštáři z pěnové hmoty, lůžka a matrace.


Společnost: Deqing Pinze Home Textiles Co., Ltd.

Tel: + 86-572-8832700

Fax: + 86-572-8832500

Mobil: +8615325829677

Obchodní ředitel: Kevin Xu

Email: kevin@pinzehometextiles.com

Přidat: Changhong East Street 858, Wukang Town, Deqing kraj, Zhejiang město provincie Huzhou, Čína.

Oficiální webové stránky: http://www.chinamemoryfoams.com